Cine ne face nunta?

Daca nu ai timp sa-ti organizezi singura nunta, poti apela oricand la o agentie ce te va ajuta sa iei deciziile cele mai bune. Afla aici care sunt cele mai bune agentii, recomandate de mirese a caror nunta fost un succes datorita acestora.

Cine ne face nunta?

Mesajde Isabelle_cute » Vin, 25 Iunie 2010 11:40 am

Ma gandeam daca se merita sa angajezi o firma ca sa-ti faca nunta: pe de o parte scapi de stres, dar scapi si de niste bani in plus... deci? sunt fete care au angajat o astfel de firma? cum vi se pare pana acum?
Isabelle_cute
Ghiocel

Re: Cine ne face nunta?

Mesajde Cathy » Vin, 25 Iunie 2010 16:26 pm

Isabelle_cute scrie:Ma gandeam daca se merita sa angajezi o firma ca sa-ti faca nunta: pe de o parte scapi de stres, dar scapi si de niste bani in plus... deci? sunt fete care au angajat o astfel de firma? cum vi se pare pana acum?

eu cred ca mai bine organizez eu nunta pentru ca mi-e greu sa las pe cineva sa se ocupe de o zi atat de importanta. Macar daca ceva nu iese bine, nu-mi ramane decat sa ma cert singura :))
Cathy
Ghiocel

Mesajde J.Fashionista » Vin, 25 Iunie 2010 17:13 pm

Pe mine ma bate gandul sa apelez la o agentie: stau relax pana in ziua ce mare... eu doar vad locatiile , aleg culori si flori si cand e momentul trebuie decat sa ajung la locatie. 8-)
J.Fashionista
Ghiocel

Mesajde Lala_fun » Vin, 25 Iunie 2010 18:26 pm

J.Fashionista scrie:Pe mine ma bate gandul sa apelez la o agentie: stau relax pana in ziua ce mare... eu doar vad locatiile , aleg culori si flori si cand e momentul trebuie decat sa ajung la locatie. 8-)

Nu stiu cat de relax ai fi daca te trezesti fara flori pe mese pentru ca a uitat doamna de la agentie sa le comande... :twisted:
Lala_fun
Ghiocel

Mesajde illonna » Mie, 30 Iunie 2010 17:33 pm

se poate intampla si asa ceva?(sa uite firma care se ocupa de organizare una alta?)
daca iti angajezi firma, nu te costa mai mult?
illonna
Ghiocel

Mesajde lavinia » Joi, 26 August 2010 17:31 pm

daca vrei sa iti organizezi singura (adica tu si cu alesul tau, ca nu vei putea chiar singura ;) ), atunci ia in calcul si posibilitatea sa slabesti cateva kg in apropierea nuntii. eu asa am patit, dar a fost ok, am intrat mai bine in rochie :)...de la stres, ma-ntelegi! dar e frumos, la final ai multumirea si satisfactia reusitei lucrului facut de tine!!
lavinia
Ghiocel

Mesajde adycrys » Dum, 08 Mai 2011 03:39 am

O agentie de decoratiuni si aranjamente nunti cred ca iti va usura munca .
adycrys
Ghiocel

Mesajde nico_glamgirl » Lun, 09 Mai 2011 15:50 pm

Eu mi-am mobilizat prietenele si le-am impartit sarcinile :lol: Imi plac emotiile pregatirilor, sunt parte din farmecul nuntii, nu cred ca as apela la o agentie, desi as scapa de stres, dar ma simt mai bine cand stiu ca am facut eu totul si m-am ocupat cum trebuie de fiecare detaliu. (control freak :roll: )
nico_glamgirl
Ghiocel

Mesajde avatarstuff » Vin, 03 Februarie 2012 14:17 pm

Avantajele de a avea un organizator de nunti – ma refer la un adevarat organizator, cu o agentie in spate, nu la firme care se ocupa doar de decoratiuni si flori.
Platesti mai multe servicii intr-un singur loc.
Primesti sfaturile unui expert in organizarea nuntilor.
Iti pui increderea intr-o persoana care va face tot posibilul sa te uimeasca si sa iti faca pe plac.
Scapi de grija si frustrarea organizarii in sine.
Esti o partenera mai dezirabila – risti mai putin sa devii “bridezilla” si sa iti sperii viitorul sot cu mici si imprevizibile crize de nervi
Te poti concentra pe lucruri mai importante din ziua nuntii, pe care insa, fara un organizator de nunta, vei tinde sa le lasi la o parte. De exemplu, te poti asigura ca vei fi o gazda excelenta, ca stii numele fiecarui invitat in parte etc.
Dezavantajele angajarii unui organizator de evenimente
Un bun organizator este greu de gasit, deci exista riscul sa te multumesti cu o florista care face si partea de “organizare”…
Trebuie sa iei decizii la timp.
Desi platesti mai putin, ai impresia ca vei plati mai mult, pentru ca avansul este consistent.

Articolul integral il puteti citi aici: http://www.avatarstuff.eu/wedding-plann ... si-contra/
Sper ca va este de folos aceasta lista. Va pup! :)
Ghiocel

Mesajde wedding planner » Dum, 19 Ianuarie 2014 21:26 pm

Ideea de a avea o agentie sau un wedding planner este foarte buna ! Scapi de stres si chiar te ocupi de invitati !
wedding planner
Ghiocel

Următorul

Înapoi la Organizatori de nunti