Nunta in aer liber

Alegerea locatiei pentru petrecerea nunti este una dificila - trebuie sa ai in vedere numarul de invitati, daca sa alegi un restaurant sau sa faci nunta in aer liber, si nu in ultimul rand trebuie sa te grabesti sa rezervi locatia pentru ca vei avea surpriza de a nu gasi libera ziua dorita. Aici poti afla mai multe detalii despre locatii direct de la mirese si viitoare mirese care au trecut prin aceasta etapa.

Nunta in aer liber

Mesajde andra1981 » Lun, 24 Octombrie 2011 16:35 pm

Buna fetelor,
Am o prietena care ar vrea sa faca nunta undeva in afara orasului, in aer liber. Eu am fost la o astfel de nunta, mi-a placut in mare parte insa colega mea este in mare stres...isi doreste asta mult insa cei mai multi dintre apropiatii ei au sfatuit-o ca nu ar fi tocmai o idee buna. Poate ne ajutati si voi cu cateva pareri...ati fost la astfel de nunti, ati alege sa renuntati la ideea cu restaurantul?
andra1981
Ghiocel

Re: Nunta in aer liber

Mesajde ana_maria2009 » Lun, 24 Octombrie 2011 17:54 pm

Personal, cred ca e o idee super... Banuiesc ca o face vara iar asta inseamna ca sunt slabe sanse sa fie o vreme urata. In plus, poti gasi restaurante in aer liber foarte frumoase, mai ales daca alegi sa faci undeva la iesirea din oras. O fosta colega de facultate a facut undeva la iesire din Bucuresti, la piscina si cort si chiar pot spune ca a fost o nunta de vis :)
ana_maria2009
Ghiocel

Mesajde crisstina » Mar, 25 Octombrie 2011 19:02 pm

eu nu stiu ce sa zic, cred ca risti putin...de ce sa nu aleaga un restaurant cu terasa si gata, a rezolvat problema :)
crisstina
Ghiocel

Mesajde mihaelaa12 » Mie, 04 Aprilie 2018 17:00 pm

Ma gandeam si eu la o astfel de varianta. Mi-ar placea ca atmosfera sa fie relaxata, si ca invitatii sa se plimbe liber, preferabil prin o gradina frumoasa. Insaaaaa...vremea poate fi tare capricioasa si parca totusi mi-ar placea ca mesele sa fie intr-un spatiu inchis. Bine, la gradina parca nu as renunta, insa restaurante de nunta in Radauti sunt relativ limitate.
mihaelaa12
Ghiocel

Înapoi la Restaurante si locatii pentru petrecere